8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

İnşaat MühendisliğiKulübü Ve Genç-İmo İşbirliği İle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde ‘’Mühendislik VeKadın Olmak’’ Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi.

8 Mart 2016 Salı Günü MühendislikFakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşmacı olarakAfyonkarahisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayfer ÖRTEN, Afyonkarahisar İMO İlTemsilciliğinden İnşaat Mühendisi Ayşegül Sevim, Çevre ve Şehircilik İlMüdürlüğü’nden İnşaat Mühendisi Jale GÜLER, İnşaat Mühendisi Özlem ÖZPUNAR veAKÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden Arş. Gör. Şerife GÖKÇE katıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar GünüTürkiye’de ilk kez 1921 yılında kutlanmaya başlandığını ifade eden AyşegülSEVİM, konuşmasında ilk kadın İnşaat Mühendisi Sabiha Güreyhan olduğunu veAfyonkarahisar İMO İl Temsilciğinde kayıtlı 400 üyenin sadece 25’nin kadıninşaat mühendisi olduğunu belirtti. 

Ayfer ÖRTEN ‘’Teknik elemankadınların yanı sıra idareci olan kadınların da bir takım sıkıntılarıolabiliyor. Erkeklerden daha fazla çaba sarf etmeniz gerekiyor. Çünküfikirlerinizi kabul ettirip, yaptıklarınızı onaylatmak için buna mecbursunuz.Aksi halde geri planda kalırsınız’’ diyerek mühendislik de kadın olmanın vekendini ifade edebilmenin püf noktalarını anlattı.

Arş. Gör. Şerife GÖKÇE isekadınların teknik konular başta olmak üzere karşı cinse göre daha çok çalışarakkendilerini ispat etmek zorunda olduklarını ve her ne iş yapılırsa yapılsınseverek ve benimseyerek başarının elde edileceğini vurguladı.

Staj sırasında çekilen fotoğraflarile bir video gösterisinin ardından program sonlandı.

 İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından katılımcılara ve konuklara karanfil dağıtıldı.

 

kg1 kg2 kg3 kg4

HIZLI ERİŞİM

AKÜ MEDYA